Miért ne próbálhatnánk ki mást is a megszokott dolgainkon kívül? Ki tudja, hátha az egyik egy fontos csapásiránya lesz az életünknek. Itt most mindegy is, hogy mik ezek pontosan, bár most leginkább a hivatásra, munkára gondolok.
Attól, hogy egy bizonyos szakmát tanultunk, diplomát szereztünk, tudást sajátítottunk el, nem biztos, hogy ahhoz kell ragaszkodnunk. Nem biztos, hogy ez határoz meg Minket. Próbáljuk ki magunkat más szerepkörben is, hátha érdekesebb tapasztalatot tartogat.
Karrierlétra vagy karrierhorizont?
Miben vagyunk tehetségesek? Biztosan több mindenben. De ha ez így van, akkor általában miért csak egy irányban tudjuk elképzelni az életünket, karrierünket? Miért karrierlétra, mintsem karrierhorizont? Nyilván abban rejlik a létra vonzereje, hogy egy-egy területben elmélyülve minél nagyobb tudást és tapasztalatot tudunk szerezni, ez által pedig hiteles szakemberekké válni.
Értem. Rendben.
De.
A horizont látóhatárt jelent. Esetünkben olyat, amely a személyiségünk, tapasztalatunk, tehetségünk különféle lehetőségeit láttatja.
Amennyiben személyiségünk több rétegű, sokfélék vagyunk, folyamatosan változunk, változnak a prioritásaink és az élethelyzeteink, akkor miért van az, hogy sok esetben a munkánk egy irányvonal mentén mozog?
Amennyiben ez így van, akkor nem gondolkodtál már el rajta, hogy kipróbálj egy másik irányt is? Ami ugyanúgy Te vagy, csak egy másik nézőpontod, egy másik szenvedélyed, egy másik arcod, egy másik utad. Ahol szikrázol.
Te bontakoztattad már ki többféleképpen a tehetséged?
Van olyan irány, ami bejön és ami nem. De ami biztos, hogy közben sokkal jobban felfedezheted önmagad, a képességeid és megtalálhatod azokat a területeket, amelyekben szenvedéllyel tudsz alkotni.
Én Y-ként a portfólió-karrierben hiszek. Sokféle területen kipróbáltam már magam, és jelenleg is gyakorlom azokat, amelyeket igazán élvezek pl.: marketing, tartalom írás, szerkesztés, webdesign. És még ki tudja, hogy mi jön, de izgatottan várom, hiszen ezáltal az én látóköröm szélesedik és a jellemem formálódik. És ami nagyon fontos, hogy azt csinálom, amit szeretek…. és szikrázom.
Csak így van értelme, nem?
Te miben szikrázol?
Richard Branson is azt vallja, hogy a munka akkor jó, ha egyben szórakozás is.
„Egy átlagos ember életének 80%-a munkával telik. A magánéletben a szórakozást keressük, de miért ne kereshetnénk munka közben is?”
HA TE IS A DOBOZON KÍVÜL SZEMLÉLED A VILÁGOT, CSATLAKOZZ A FACEBOOK OLDALHOZ VAGY KÖVESD A SZIKRÁKAT AZ INSTAGRAMON!
Leadfotó: scottrossonline.com