Mit kellene ahhoz tenni, hogy az új évkor elhatározott dolgok meg is valósuljanak vagy legalább elindulj a változáshoz vezető úton? Az biztos, hogy kitartás, szemléletváltás, aktív hozzáállás, hajtóerő, tervezés (a folyamat átgondolása) és a kihívás keresése. Még szerencse, hogy van hozzá segítség…
Összeszedtem 5 cikket, amely segíthet a 2018-as év beindításában. Olyan témákat választottam, amelyek ismerete felvértez a sikeres váltáshoz/változáshoz/megvalósításhoz szükséges tudással és motivációval.
Remélem hasznodra válik!
EZEK A HAJTÓERŐK SEGÍTENEK ELÉRNI AZ ÉLETBEN AZT, AMIRE VÁGYSZ. VÁLASSZ EGYET!
Annyi mindent el akarunk érni az életben, annyi mindennel próbálkozunk, annyi mindenkivel meg szeretnénk osztani, valami nyomot szeretnénk hagyni magunk után és annyira szükségünk van arra, hogy mások fontosnak tartsák a törekvéseinket és higgyenek bennünk. És nekünk is önmagunkban. De fontos, hogy legyen egy fő hajtóerő, amely visz az úton a céljaink felé. Ebben a cikkben megosztok veled hat szükségletet. Ezek egyike lehet a hajtőerőd abban, hogy elérhesd 2018-ban azt, amire vágysz.
Tony Robbins, népszerű motivációs előadó azt mondja, hogy az embernek 6 különböző szükséglete van, amelyek közül egyre érdemes fókuszálni, kiemelni fő hajtóerőnek, és az lesz a segítségünkre, hogy egy bizonyos irányba fordítsa az életünk, amelyre majd haladhatunk a célunk felé. Továbbá szükséges egy hitrendszer, ami kiélesíti a célhoz vezető utat és megmutatja hogyan jutunk el oda, kvázi egy térkép. Tovább olvasom >>>
ERRE A 6 DOLOGRA FIGYELNEK AZ IGAZI MEGVALÓSÍTÓK! – LETÖLTHETŐ TERVEZŐVEL
Azt gondoljuk, hogy jön az ötlet, az ihlet, és valami klasszat alkotunk. Buzog bennünk a szenvedély, a tettvágy, de a megvalósítás valahogy mindig várat magára. Aztán abbamarad a lelkesedés, és tovább áll az ihlet, illetve mi is egy másik ötlet irányába. Pedig jó ötlet volt, bárcsak, mi lett volna ha, majd holnaptól, de legfőképp most nincs időm ezzel foglalkozni… Vajon mit tehetünk, ha mozgósítani is akarjuk magunkban az energiákat, megvalósítani a terveinket, ötleteinket, nem csak ábrándozunk róluk?
Erre a 6 dologra figyelj, ha igazi DOER, vagyis megvalósító akarsz lenni! Segítségül készítettem hozzá egy „Megvalósítási tervezőt” is. Tovább olvasom >>>
EZEN A KREATÍV FOLYAMATON MÉSZ KERESZTÜL, HA ÚJ DOLOGBA FOGSZ
Amikor belefogsz egy új dologba, legyen az céges projekt, lakásvásárlás, munkahely váltás, ötletkigondolás, életmódváltás, körülbelül ugyanazokkal az állomásokkal találkozhatsz az utad során. Ez kvázi egy kreatív folyamat, aminek az állomásait ismerve szinte tervszerűen tudod végigvinni a projekted és nem félsz majd annyira belevágni az ismeretlen, új dolgokba!
Ha felismered az alábbi állomásokat, könnyebben fogod őket elérni és a nehézségeken átlépni, valamint szívesebben vágsz majd bele új dolgokba, mert nem tűnik majd annyira ismeretlennek. Hiszen amihez van egy útiterved, már nem is olyan ismeretlen út.
Nézzük, milyen 10 szakaszon mész keresztül, ha belefogsz valami új dologba! Tovább olvasom >>>
TESZTELD A SZEMLÉLETMÓDOD! ÍME A KÜLÖNBSÉG RÖGZÜLT ÉS FEJLŐDÉSI SZEMLÉLET KÖZÖTT.
Szeretnéd 2018-ban átvenni az irányítást az életed felett, kibontakoztatni a lehetőségeidet, tanulni a kudarcokból és hosszú távon is sikeres lenni? Akkor ideje más szemmel tekinteni a világra! Mondhatom azt is, hogy kíváncsian… amire a szikrák inspirálnak. De nevezzük inkább fejlődő szemléletnek, ahogy többek között Carol S. Dweck pszichológiaprofesszor hívja, kutatja, tanítja.
Ha fejlődési szemlélettel tekintünk magunkra és a világra, az olyan tudásvágyra és kitartásra sarkall bennünket, amelynek köszönhetően az élet minden területén sikeresebbek lehetünk.
Úgy gondolom, hogy a kreativitás, vagy inkább azt mondom, hogy a kreatív problémamegoldó gondolkodás sem egyfajta adottság, velünk született képesség, hanem a kellő munkával, elkötelezettséggel és tanulással elsajátítható. Lássuk mi a különbség a rögzült és a fejlődési szemléletmód között és miért érdemes elsajátítani az utóbbit. Tovább olvasom >>>
BOLDOGSÁG A HÉTKÖZNAPOKBAN, AVAGY ÍGY LEGYÉL JELEN 2018-BAN A SAJÁT ÉLETEDBEN. INDUL A #52HÉT52KIHÍVÁS!
Vajon az életünk mennyi része veszik el úgy, hogy nem is vagyunk jelen? Vajon hogyan lehetne a frusztráló és rohanó hétköznapokba visszacsempészni valamit, amelytől sokkal elégedettebben, kreatívabban, nyitottabban, boldogabban tudjuk élni az életünket? A rutincselekvésekre is szükségünk van, de ne hagyjuk, hogy azok domináljanak, vegyük át minél többször az irányítást! Próbáljunk ki új dolgokat, szélesítsük a látókörünket, éljük meg másként a hétköznapjainkat! Erről szól a 2018-as kihívásom: #52hét52kihívás
Sokszor előfordul, hogy A-ból B-be autózva automatikusan jutunk el az úti célunkhoz, az utazás részleteit pedig szinte alig tudjuk felidézni. Mi vezettünk, forgattuk a kormányt, nyomtuk a féket és a gázt, de olyan, mintha valaki más cselekedett volna. Pedig mi voltunk, csak éppen robotpilóta üzemmódban. Igazság szerint ez a jelenség nem csak autóvezetés közben történik meg, hanem életünk bármely részén, bármely mozzanatában előfordul velünk.
Vegyük hát kézbe az irányítást amikor csak tudjuk, nehogy így elveszítsük életünk utazásának nagy részét.
Ne csak automatikusan reagáljunk a világra, hanem hangolódjunk rá és tudatos válaszokat adjunk. Ha ezt megértjük és alkalmazzuk, kibővülnek a lehetőségeink, rugalmasabbá válik a szemléletmódunk és képessé válunk pozitívan értékelni a helyzetünket. A 2018-as kihívásom – amelyhez remélem Te is csatlakozol – egy felszabadultabb, derűsebb, lazább, boldogabb élet lehetőségéhez vezet! Tovább olvasom >>>
Remélem hasznosnak találtad a cikkeket! 😉
Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!
[sgmb id=”2″]